ΣΕΖΟΝ ΗΕΘΝΙΚΗ ΜΑΣ ΣΤΟ ΗΡΕΜΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ
    ΣΤΗΝ ΜΑΛΑΓΑ!
Σχόλιο Γιώργος Κοντονής
      Εντυπωσίασε και στο δεύτερο παιχνίδι προετοιμασίας που εδωσε στην Μάλαγα εναντίον της αντίστοιχης ομαδος της Νορβηγίας.
      Η διαφορά ηταν μεγάλη. Και αυτο φάνηκε απο το ξεκίνημα του αγώνα! Η Εθνική μας ομαδα με κατοχή μπάλας 61% στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκε γρήγορα στο σκορ.
      Ηταν το 13’ οταν απο το κέντρο ο Πέλκας πέρασε μια όμορφη μπροστινή μπαλιά στον Μασούρα ο οποιος με έξυπνο πλασέ εστειλε την μπάλα στα δίκτυα της Εθνικής Νιρβηγίας ανοίγοντας το σκορ 0-1.
      Οκτώ λεπτα αργοτερα στο 21 λεπτό απο τα αριστερά ο Τσιμίκας έστρωσε-γύρισε την μπάλα στην περιοχή της Νορβηγίας δινοντας την ευκαιρία στο Θανάση Ανδρούτσο να πετύχει το πρώτο του γκολ στην Εθνική μας κάνοντας το Νορβηγία - Ελλάδα 0-2!
       Στο δεύτερο ημίχρονο οι δυο προπονητές έκαναν πολλές αλλαγές. Ετσι η Νορβηγία κατάφερε να μειώσει το σκορ σε 1-2 στο 64’ με κεφαλιά του Στραντμπεργκ. Η μπάλα αφου κτύπησε στο δοκάρι κατέληξε στα δίκτυα της Ελλαδος για το 1-2!
      Δίκαιη η νίκη της Εθνικής επι της πανίσχυρης Εθνικής της Νορβηγίας. Ολοι οι παίκτες έπαιξαν υπέροχα. Ο Ανδρίτσος, ο Πέλκας, ο Τζαβέλλας και ο Μασούρας διακρίθηκαν περισσότερο.