ΕΧΑΣΕ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 3-0!
     Σε μια βραδιά τρόμου στο Καραϊσκάκη ο Ολυμπιακός έχασε απο την Αταλάντα με 3-0!
      Δεν κερδισε λοιπόν η Αταλάντα.
      Έχασε ο Ολυμπιακός!
      Η Αταλάντα ηταν στημένη καλά και έπαιζε ασφυκτική πίεση απο το πρώτο λεπτό. Ετσι οι παίκτες του Ολυμπιακού έχαναν την μπάλα και έδιναν την ευκαιρία στην Ιταλική ομάδα για αντεπίθεση.
      Με τον τρόπο αυτόν η Αταλάντα σημείωσε και τα τρια τέρματα της...
      Στο 40’ πάγωσε το «Γεώργιος Καραισκακη» ο Μελερ από αριστερά μπήκε στη περιοχή και ενώ όλοι πίστευαν πως ο Λαλά ήλεγχε την φάση ο Δανός της Αταλάντα νε συρτό σουτ την έστειλε στα δίκτυα του Βάτσλικ κάνοντας το 0-1!
       Με προηγούμενη την Αταλάντα μέσα στο Καραισκάκης με 0-1 έληξε το πρώτο ημίχρονο.
       Στο 67’ ο Ισπανός διαιτητής δεν έδωσε φάουλ υπέρ του Ολυμπιακού, οι Ιταλοί προχώρησαν και ο Ουκρανός Μαλινόφσκι μα δυνατό σουτ έκανε το 0-2!
       Δυο λεπτά αργότερα ο ιδιος παίκτης με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίκτυα της εστίας του Ολυμπιακού για να γίνει το 0-3 για την Ιταλική ομάδα.
       Στο δεύτερο ημίχρονο η ελληνική ομαδα δεν στάθηκε στο ύψος των περιστάσεων του αγώνα!