ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ!

ΑΞΙΖΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΜΠΡΑΒΟ
    ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ!
     Σχόλιο Γιώργος Κοντονής
      Η Λάρισα παρά το γεγονός ότι ο Ολυμπιακός ήταν ανώτερος και είχε κατοχή μπάλας που έφθασε στο 65 με 70% εκμεταλλεύτηκε δυο λάθη της άμυνας του Ολυμπιακού και προηηηθηκε στο με 1-0 και 2-0!
      Με την νίκη της αυτή η ΑΕΛ πλησίασε την Βέροια στους 3 βαθμούς αλλά με έναν αγώνα περισσότερο!
      Οι μικροί ερυθρόλευκοι έπαιξαν σπουδαίο ποδόσφαιρο και αδικούνται από το τελικό 2-1!
      Είναι αλήθεια τα παιχνίδια αυτά ΑΞΙΖΟΥΝ!
      Ναι,αξίζουν να τα βλέπεις και να θαυμάζεις τα νέα παιδιά που αποτελούν και είναι το μέλλον της πρώτης ομάδας του Ολυμπιακού.
      Βλέπω τα 20χρόνα παιδιά να ξεδιπλώνουν το ταλέντο τους στο χορτάρι.
      Επαιξαν με την σκληροτράχηλη Λάρισα στο Αλκαζάρ η οποία προηγήθηκε στο σκορ στο 20 λεπτό με γκολ του Αμιρες με κοντινό σουτ.
      Με προηγούμενη την Λάρισα έληξε και το πρώτο ημίχρονο με κατοχή μπάλας από τους ερυθρόλευκους!
       Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός διατήρησε την υπέροχη αλλά στο 55’ ο Παπαγεωργίου με κεφαλιά από κοντά έκανε το 2-0!
       Οι νεαροί ερυθρόλευκοι ζήτησαν πέναλτυ στο 57’ αλλά ο διαιτητής αγνόησε και την παράβαση και τις διαμαρτυρίες τους! Προσωπικά πιστεύω πως ήταν χέρι μέσα στην περιοχή αλλά ο διαιτητής Τέτσιλας (αν άκουσα καλά το όνομα του) αγνόησε τους κανονισμούς!
        Στο 78 λεπτό ο ρέφερι έδειξε σωστά την άσπρη βούλα του πέναλτυ (ανατροπή μέσα στην περιοχή) από την οποία ο Βοιλης με εύστοχο σουτ μείωσε σε 2-1!