ΜΕΣΑ ΣΕ 15 ΛΕΠΤΑ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΕ 5-1 Δ Ι Ε Λ Υ Σ Ε ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

ΑΗΤΤΗΤΟΣ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
     ΔΙΕΛΥΣΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΜΕ 5-1!
     Ο Ολυμπιακός στο Φάληρο στον εξ αναβολής αγώνα της 17 ημέρας διέλυσε τον Αστέρα της Τρίπολης μα 5-1!
    Και τα έξι γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο!
    Στο πρώτο ημίχρονο ο Ολυμπιακός που είχε κατοχή μπάλας πάνω από 75% δεν κατάφερε να διασπάσει την τριπλή αμυντική διάταξη του Αστέρα  Τρίπολης!
    Ο Ολυμπιακός παρόλα αύρα έφθασε τρεις φορές στο γκολ αλλά από καλές θέσεις ο Μαντί Καμαρά και ο Εμβιλά έστειλαν την μπάλα αουτ!
    Ο Αστέρας που μιλάει για πέναλτυ, δεν έχει δίκιο γιατί ο ποδοσφαιριστής του έκανε φάουλ. Αφήστε που η μπάλα είχε βγει αουτ!
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 1-0
       Ήταν το 52’ και ο Ολυμπιακός κέρδισε ένα ακόμη κόρνερ (το 7 των ερυθρολεύκων) και το εκτέλεσε ο Βαλμπουενά και ο Παπασταθόπουλος με καρφωτή κεφαλιά έκανε το 1-0.
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 2-0
      Στο 54 λεπτό ο Βουρσαι έδωσε στον Βαλμπουενά που έκανε σέντρα και ο Μασούρας με ωραίο τρόπο έκανε το 2-0.
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 3-0
       Τρία λεπτά αργότερα και μετά από ωραία συνεργασία ο Βρουσάι έκανε σέντρα και με κεφαλιά ψαράκι ο Μασούρας έστειλε την μπάλα στα δίκτυα του Αστέρα κάνοντας το 3-0!
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 4-0
      Ήταν το 66’ ο Ολυμπιακός κέρδισε φάουλ. Το εκτέλεσε ο Γάλλος σταρ του Ολυμπιακού ο Βαλμπουενά ο Έλ Αραμπί πήρε την κεφαλιά και έστρωσε την μπάλα στον Μπουχαλάκη ο οποίος με κοντινό σουτ έκανε το 4-0!
      Ο Αστέρας στο 74’ και σε μια αντεπίθεση του από τα δεξιά κατάφερε με τον Καρμόνα να μειώσει το σκορ σε 4-1!
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 5-1
     Δέκα λεπτά αργότερα στο 84’ ο Ρέατσουκ από τα αριστερά έδωσε ωραία πάσα στον Ροντρίγκες ο οποίος έφερε την μπάλα στο καλό του πόδι και με δυνατό σουτ έγραψε το 5-1 για τον Ολυμπιακό.
     Ο Ολυμπιακός έπαιξε ιδιαίτερα καλά στο δεύτερο 45λέπτο και σημείωσε πέντε γκολ. Είναι αλήθεια πως θα μπορούσε να πετύχει περισσότερα γκολ