ΗΤΤΑ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΜΙΝΙΑ!

ΔΥΝΑΤΗ Η ΑΡΜΙΝΙΑ ΝΙΚΗΣΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ 3-1
    Μέχρι να καταλάβει ο Ολυμπιακός τι γίνεται η Αρμίνια που ήταν πιο έτοιμη είχε σημειώσει δυο γκολ!
    Στο 8 λεπτό η μπάλα μετά τις κόντρες στρώθηκε στον Κλος, με τον παίκτη της Αρμίνια να σουτάρει και να στέλνει την μπάλα στα δίκτυα του Ολυμπιακού 1-0
    Ο Ολυμπιακός όχι μόνο δεν κατάφερε να ισοφαρίσει αλλά δέχθηκε και φευτρο γκολ στο
24' Στο λεπτό αυτό η Μπίλεφελντ κάνει το 2-0. Ο Κλος από τα δεξιά έκανε τη σέντρα, η μπάλα πέρασε πάνω από τον Ανδρούτσο και Ρζατκόβσκι την έστειλε στα δίχτυα.
     Στο 35’ ο Ολυμπιακός μείωσε σε 2-1 με κεφαλιά του Τικίνιο ύστερα απο κόρνερ του Βαλμπουενά από τα δεξιά.
     Με 2-1 έληξε το ημίχρονο
     Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε με τον Ολυμπιακό βα αναλαμβάνει την πρωτοβουλία των κινήσεων αλλά δεν μπόρεσα να διασπάσει την άμυνα της Γερμανικής ομάδας.
      Έτσι ότι πέτυχε ο Ολυμπιακός το σημείωσε η Αρμίνια. Ήταν το 88' και η Μπίλεφελντ κάνει το 3-1, στην πρώτη της απειλή στο β' μέρος. Οι Γερμανοί έτρεξαν γρήγορα, ο Νίμαν τροφοδότησε τον Χακ, ο οποίος απέφυγε τον Κρίστινσον και σκόραρε σε κενή εστία.
      Η Γερμανική ομάδα φάνηκε και ήταν πιο έτοιμη. Άλλωστε το πρωτάθλημα Β κατηγορίας της Γερμανίας ξεκινά σε λιγες ημέρες. Η Αρμίνια στην πρώτη κατηγορία τερμάτησε 17 και υποβιβάστηκε!
     Η Ελληνική ομάδα ο πρωταθλητής Ολυμπιακός ακόμη βρίσκεται στο στάδιο της προετοιμασίας. Ψάχνεται…