Είχε τις ευκαιρίες που δυστυχώς δεν αξιοποίησε!
     Μπορούσε με λίγη τύχη  να είχε κερδίσει με 2-1 ή ακόμη και μα 3-1!
     Οι διαφορές λοιπόν θα λυθούν στο «Γεώργιος Καραισκάκης»!
ΔΟΚΑΡΙ
    Ήταν το 17 λεπτό όταν ο Κουντε έπιασε σχεδόν από τη σέντρα δυνατό σουτ, η μπάλα όμως κτύπησε στη συμβολή των δοκών του Γιοβάνοβιτς και έφυγε αουτ
ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝΑ
    Σε μια κόντρα στο Σισέ η μπάλα κτύπησε στο στήθος του Γιάνγκ, ο οποίος στη συνέχεια πλάσαρε τον τερματοφύλακα Βάτσλικ κάνοντας το 1-0 για τους Κύπριους.
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 1-1
     Στο 29 ο Νοτοοκορεατης Χουάνγκ που έπαιξε υπέροχα το 1-2 με τον Όλεγκ Ρέατσουκ, πέρασε τους πάντες και βλέποντας τον Γιοβάνοβιτς να πέφτει δεξιά τον πλάσαρε έξυπνα στα αριστερά ισοφαρίζοντας σε 1-1. Με το καλημέρα ο Χουάνγκ άνοιξε λογαριασμό και έδειξε ποιος είναι.
      Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου ο Ολυμπιακός ανέλαβε την πρωτοβουλία των κινήσεων. Μάλιστα στα πρώτα δέκα λεπτά οι ερυθρόλευκοι έχασαν 4 κλασικές ευκαιρίες για να σημειώσει γκολ. Ο Ελ Αραμπί βρέθηκε κοντά στο γκολ αλλά δεν μπόρεσε να στειλκεη την μπάλα στα δίκτυα του Γιοβάνοβιτς! Ο Νοτιοκορεάτης έκανε ότι ήθελε την άμυνα του Απόλλωνα.
      Αφού έχασε πολλές ευκαιρίες και μετά την αποχώρηση του Χουάνγκ η απόδοση των κόκκινων έπεσε όπως και ο ρυθμός του αγώνα!
       Ενα γκολ που πέτυχε η ομάδα της Λεμεσου δίκαια ακυρώθηκε ως οφσάιντ…
    Ένα γκολ που πέτυχε ο Πίτας στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα σωστά ακυρώθηκε ως οφσάιντ του σκόρερ.