ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΕΙΝΑΙ! ΝΙΚΗ 1-0 Ο ΘΡΥΛΟΣ!

ΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΡΥΛΟΣ!
ΝΙΚΗΣΕ ΣΤΟ ΝΤΕΡΜΠΥ ΤΟΝ ΑΡΗ ΜΕ 1-0!
      Ο Γιώργος Μασούρας φάνηκε και ήταν η ΧΡΥΣΗ αλλαγή του Μίτσελ. Με τη σέντρα του δευτέρου ημιχρόνου και ο διεθνής Έλληνας σημείωσε το μοναδικό γκολ του Ολυμπιακού δίνοντας τους 3 πολύτιμους βαθμούς!
       Το σκορ θα μπορούσε να ήταν 2-0 ή και 3-0!
       Η νίκη του Ολυμπιακού κρίνεται και είναι δίκαιη.
ΧΩΡΙΣ ΕΛΛΗΝΑ Ο ΑΡΗΣ!! ΝΤΡΟΠΗ!!
       Αν είναι δυνατόν!
       Δεν υπάρχει ούτε ένα Ελληνόπουλο που μπορρι να παίκτη στον Άρη;
       Ντροπή!
       Παίζουν παίκτες από πολλές χώρες!
       Και επαναλαμβάνω ούτε ένα Ελληνόπουλο δεν είναι ΑΞΙΟ να φορέσει την φανέλα του Άρη;
       Ντροπή!
ΟΦΣΑΙΝΤ!
       Ήταν το 29 λεπτό και ο Φορτούνης έδωσε στον Μπακαμπού που ζηνειωσα γκολ αλλά ήταν σε θέση οφσάιντ!
ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ 6
       Πραγματικά ο νούμερο 6 του Άρη ο Γάλλος Νταμπό εκνεύρισε όχι μόνο τους παίκτες του Ολυμπιακού για το αντιαθλητικό παιχνίδι του αλλά και τους 35 χιλιάδες φίλους των ερυθρολεύκων. Ο Ισραηλινός ρέφερι του έδειξε μόνο κίτρινη κάρτα!!
ΓΚΟΛ ΟΦΣΑΙΝΤ
        Στο 43 ο Άρης πέτυχε γκολ με τον Νταρίντα! Το γκολ ακυρώθηκε γιατί ήταν σε θέση οφσαιντ!
Έτσι το ημίχρονο βρήκε τις δυο ομάδες ισόπαλες χωρίς τέρματα!
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 1-0!
        Με την σέντρα του δευτέρου ημίχρονο και ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ. Από τα δεξιά έκανε σέντρα ο Χάνες Ροντρίγκες και ο Μασούρας που είχε πάρει τη θέση του Φορτούνη με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίκτυα των κιτρινόμαυρων της Θεσσαλονίκης κάνοντας το 1-0 για τον Ολυμπιακό που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα!
ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΗ ΑΜΥΝΑ Ο ΑΡΗΣ
       Όλοι είδαν πως ο Άρης έπαιξε με οκτώ παίκτες έχοντας ως αμυντική διάταξη! Αυτή η διπλή αμυντική διάταξη μπλόκαρε τα ατού του Ολυμπιακού, που προσπάθησαν από τα πλάγια να διασπάσουν την άμυνα της ομάδας της Θεσσαλονίκης.
       Με τγν καλύτερη εντεκάδα ο α Ισπανός Μίτσελ παρέταξε στον αγώνα με τον Άρη τον Ολυμπιακό! Με την καλύτερη τριάδα στην μεσαία γραμμή που από αυτή ξεκινούν «τα πάντα όλα», αντιμετώπισε την ομάδα της Θεσσαλονίκης!