ΣΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΗΣ ΙΣΠΑΝΙΑΣ ΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ!

ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
    Ήταν από τις λίγες φορές που είχα την υπομονή να παρακολουθήσω γυναικείο ποδόσφαιρο και όχι ότι να’ναι, αλλά τον τελικό του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Γυναικών που διεξήχθη στην μακρινή Αυστραλία, συο Σίδνεϊ.
     Ένας τελικός που ήταν…τελικά υπόθεση Ευρωπαϊκών Χωρών. Ισπανία - Αγγλία!
     Τηρουμένων των αναλογιών είδαμε ένα υπέροχο αγώνα, που είχε πάθος. Δύναμη. Ανταγωνισμό. Και κυρίως θέλω. Όλα αυτά μέσα σε αθλητικά πλαίσια και στο «ευ αγωνίζεσθαι»!
      Το Παγκόσμιο Κύπελλο κατέκτησε η Ισπανία που νίκησε την Αγγλία με 1-0! Γκολ που σημείωσε η  Όλ. Καρμόνα στο 29 λεπτό! Με λίγα λόγια η Ισπανία ήταν καλύτερη καη δίκαια κέρδισε τξ τρόπαιο!
       Δεν θέλω να μπω σε άλλες λεπτομέρειες κριτικής του αγώνα. Θα πω μόνο πως ζήλεψα γιατί δεν έχω κάνει περιγραφή ή κριτική για γυναικείες ποδοσφαιρικές ομάδες!