ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΝΙΚΗΣΕ ΤΟ…ΠΡΩΤΑΚΙ ΚΗΦΙΣΙΑ ΜΕ 4-0!

ΜΕ 4-0 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕ ΤΟ...ΠΡΩΤΑΚΙ ΤΗΝ ΚΗΦΙΣΙΑ ΣΤΟ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ!
      Η νίκη ήταν διαφαινόμενη.
      Η διαφορά δυναμικότητας των ομάδων τεράστια.
      Όπως φυσικά και η τεχνική κατάργηση των παικτών ως μονάδες. Χωρίς αυτό να σημαίνει πως οι παίκτες της Κηφισιάς δεν διαθέτουν προσωπικότητα. Αντίθετα μάλιστα!
      Οι αλλαγές που έκανε ο προπονητής έδειξαν πως έπιασαν τόπο! Και φυσικά έβγαλε τα συμπεράσματα του…
      Στα δέκα πρώτα λεπτά ο Ολυμπιακός είχε την υπέροχη. Όμως πολύ κοντά στο γκολ έφθασε δυο φορές η Κηφισιά, με αντεπιθέσεις και κυρία αυτή του 9 λεπτού. Ο Τετέι έφθασε μόνος προ του Πασχαλάκη ο οποίος και απομάκρυνε τον κίνδυνο!
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 1-0!
      Ήταν το 20 λεπτό και ο Ποντένσε μετά από πάσα του Ρέτσου μπήκα στην περιοχή όπου τον έσπρωξε ο Πελιος (πήρε κίτρινη κάρτα) και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα. Το πέναλτυ κτύπησε με πολύ ωραίο τρόπο ο Ελ Κααμπί και έκανε το 1-0!
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 2-0!
      Πέντε λεπτά αργότερα ο Ολυμπιακός έκανε το 2-0! Από τα αριστερά ο Ορτέγκα έκανε σέντρα και με κεφαλιά ο Ποντένσε έστειλε την μπάλα στα δίκτυα της εστίας του Κρίστενσον γράφοντας το 2-0!
       Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου ο Ολυμπιακός διατήρησε την υπεροχή και φυσικά την κατοχή της μπάλας.
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 3-0
      Ήταν το 64 λεπτό και ο Ολυμπιακός κέρδισε πέναλτυ, που κτύπησε ο Γιόβετιτς ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 3-0!
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 4-0!
      Στο 90+4 ο Μπιέλ κτύπησε ωραία το κόρνερ από την αριστερή πλευρά και ο Ιμπόρα με κεφαλιά πέτυχε το 4-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα!
      Οι παίκτες που χρησιμοποίησε ο προπονητής του Ολυμπιακού ήταν όλοι φορμαρισμένοι και έδειξαν πανέτοιμοι. Δηλώνουν παρόντες εάν και όταν ο Μαρτίνεθ τους χρειαστεί!
      Χωρίς τον Κώστα Φορτούνη και τον Βραζιλιάνο Ροντινέι (ισως ήθελε να τους ξεκουράσει...) παρέταξε τον Ολυμπιακό ο Ισπανός προπονητής Ντιέγκο Μαρτίνεθ στον αγώνα με το...πρωτάκι Κηφισιά. 24 Σεπτεμβρίου 2023