ΚΥΡΙΑΚΟ ΠΑΡΕ ΤΟ…ΟΠΛΟ ΣΟΥ!
* το κακό δεν αργεί να γίνει…
Σχόλιο Γιώργος Κοντονής
Ύστερα από τα τελευταία αποτελέσματα του Β’ Γύρου των περιφερειακών και δημοτικών εκλογών όπου οι εκλεκτοί της Νέας Δημοκρατίας ηττήθηκαν, μήπως ο πρωθυπουργός Κυριάκος Μητσοτάκης πρέπει να αφήσει το γραφείο του και να βγει στο λαό;
Να…οργώσει όπως έκανε και προεκλογικά των Εθνικών εκλογών, την Ελλάδα; Να συνομιλήσει με κόσμο; Να μάθει πως ζει ο λαός; Να καταλάβει την αγωνία του κόσμου για τα αγαθά της καθημερινότητας; Να δει από κοντά τι συμβαίνει σε πολλές περιοχές με τα κακα στοιχεία; Να ζήσει την ανασφάλεια που έχουμε;
Κυριάκο πάρε το…όπλο σου και επιτέλους βάλε τάξη. Μην αφήνεις τα πράγματα στην τύχη τους. Το κακό δεν αργεί να γίνει…
Γιώργος Κοντονής
0 Comments:
Δημοσίευση σχολίου