ΡΑΔΙΟ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ Ο ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ ΚΙ’ΕΓΩ…
Από την ημέρα που η ιστορική αυτή φωτογραφία «είδε» το φως της δημοσιότητας έχουν περάσει είκοσι χρόνια!
Ήταν οι ημέρες που ο σημερινός πρωθυπουργός Κυριακος Μητσοτακης, άρχιζε τις περιοδείες του στην τότε Δεύτερη εκλογική Περιφέρεια. Στην Β’ Αθηνώνν ποιο γνωστή και η οποία ήταν τότε, πριν…τεμαχιστεί, η μεγαλύτερη περιφέρεια της Ελλάδος!
Θυμάμαι πριν από την περιοδεία του είχαμε συναντηθεί και είχαμε συζητήσει πολλές ώρες για διάφορα θέματα-προβλήματα της Β’ Αθήνας. Πρέπει να πω πως ο Κυριάκος με άκουσε με ιδιαίτερη προσοχή.
Τώρα ο αείμνηστος Κωνσταντίνος Μητσοτάκης τον Μάρτιο του 2003 προανήγγειλε ότι στις επόμενες εκλογές ο Κυριάκος Μητσοτάκης θα ήταν υποψήφιος βουλευτής της ΝΔ στη Β΄ Αθηνών «δικαιωματικά», διότι διέθετε «προσόντα και όνομα.» Στις εκλογές του Μαρτίου 2004 και του Σεπτεμβρίου 2007, εξελέγη βουλευτής της Νέας Δημοκρατίας, πρώτος σε ψήφους!
0 Comments:
Δημοσίευση σχολίου