Δευτέρα 02 Οκτωβρίου 2023

ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΟΝΗ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ
Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΑΙΖΟΝΤΑΣ ΩΡΑΙΑ ΜΠΑΛΑ
ΣΥΝΕΤΡΙΨΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΜΕ 3-0!
     Στους Ζωσιμάδες ο Ολυμπιακός παίζοντας υπέροχη μπάλα από την αρχή του αγώνα, «έκλεισε» τον ΠΑΣ Γιάννινα στα καρέ του και μέχρι το 23’ είχε πετύχει δυο γκολ.
      Εινσι γεγονός πως λίγες ημέρες πριν από τον αγώνα στη Σερβία για υο Γιουρόπα Λιγκ εκανα σπουδαία εμφάνιση.
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛ 0-1
      Η ανωτερότητα του Ολυμπιακού δεν άργησε να φέρει αποτέλεσμα. Στο 17 λεπτό ο Ορτέγκα έδωσε στον Ποντένσε, ο οποίος πέρασε ωραία τους αντιπάλους του, έπιασε δυνατό σουτ η μπάλα βρήκε στον Παντελάκη και κατέληξε στα δίκτυα ανοίγοντας το σκορ για τους ερυθρόλευκους!
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 0-2
      Η υπεροχή του Ολυμπιακού έφερε καρπούς για τους ερυθρόλευκους. Ο Ποντένσε που βρίσκει τον καλό εαυτόν του με ωραίο σουτ έστειλε για δεύτερη φορά την μπάλα στα δίκτυα του ΠΑΣ Γιάννινα κάνοντας το 0-2 στο 23 λεπτό.
       Η κατάσταση δεν άλλαξε και στο δεύτερο ημίχρονο! Κράτησε την υπεροχή. Είχε κατοχή μπάλας και η νίκη του θεωρείται και είναι δίκαιη. Έπαιξε σπουδαία μπάλα στους Ζωσιμάδες κσι  συνέτριψε τον ΠΑΣ Γιάννινα.
      Με την καλύτερη ετοιμοπόλεμη εντεκάδα παρέταξε ο Ισπανός Μαρτινεθ τον Ολυμπιακό στους Ζωσιμάδες στον αγώνα με τον ΠΑΣ Γιάννινα