ΜΕ ΓΚΟΛ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ Η ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΤΟ VAR ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΚΥΡΩΣΕΙ
Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΕΧΑΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΓΛΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ ΜΕ 1-0!
     Ηταν καλός σε ολόκληρο τον αγώνα ο Ολυμπιακός.
     Ομως δεν μπόρεσε να κρατηθεί όρθιος.
     Έχασε με γκολ που μέτρησε ο VAR διαιτητής στο 75’
     Στα τελευταία λεπτα ο Ολυμπιακός ειχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει σε 1-1 αλλά ο Καμαρά εστειλε την μπάλα στο δοκάρι!
     Στο πρώτο 20 λεπτό ο Ολυμπιακός πάτησε πολλές φορές την αντίπαλη περιοχή. Κερδισε μάλιστα και τρια κόρνερ, που δημιούργησαν αναστάτωση στην περιοχή της Γουεστ Χαμ.
     Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε χωρίς γκολ.
     Ενα 0-0 που ηρθε ως αποτέλεσμα της πολύ καλής εμφάνισης του Ολυμπιακού. Οι ερυθρόλευκοι ποδοσφαιριστές δεν άφηναν κενά και λειτούργησαν ως...ακορντεόν! Ήταν ολοι πανω κατω! Αρκετες φορές ο Ροντινέι βρέθηκε σε θέση φουνταριστού! Ή ο Φορτούνης λειτούργησε ως κεντρικός αμυντικός!
      Και στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός εξακολούθησε να είναι καλός και φυσικά το τελικό 1-0 τον αδικεί! Και στο 45λεπτο αυτό οι ερυθρόλευκοι έπαιξαν καλή μπάλα και έφθασαν κοντά στην περιοχή των «σφυριών»! Όμως οτι δεν πέτυχε ο Ολυμπιακός το σημείωσε η Γουεστ Χαμ.
ΓΚΟΛ ΜΠΑΚΕΤΑ ΜΕ VAR 1-0
     Ήταν το 75 λεπτό και ο Γουεστ Χαμ με τον Μπακετά πετυχε γκολ που αρχικά ακυρώθηκε ως οφσαιντ! Τελικά το γκολ μέτρησε με την υπόδειξη του VAR ρέφερι.
Η ΜΠΑΛΑ ΣΤΟ ΔΟΚΑΡΙ!
     Στο 86 λεπτό υστερα απο κόρνερ του Φορτούνη ο Καμαρά που βρέθηκε αμαρκάριστος με κεφαλιά εστειλε την μπάλα να κτυπήσει στο δοκάρι της εστίας της Γουεστ Χαμ.