ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΟΚ! ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΙ ΑΝΤΡΙΚΙΑ ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ!

Παρασκευή 15 Μαρτίου 2024

ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΟΚ
ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ!

Σημειώνοντας τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο στην κατάμεστη Τούμπα, ο ΠΑΟΚ κατάφερε να ανατρέψει το 2-0 του πρώτου αγώνα στο Ζάγκρεμπ και να περιμένει την Παρασκευή την αντίπαλο του στις οκτώ ομάδες του Κονφερενς Λιγκ. Ο ΠΑΟΚ στο δεύτερο ημίχρονο σημείωσε άλλα δυο γκολ καη δέχθηκε ένα! Έτσι νίκησε στη ρεβάνς την Ντιναμό του Ζάγκρεμπ με 5-1! Και προκρίθηκε με τελικό σκορ 5-3!
     Ο δικέφαλος της Θεσσαλονίκης έπαιξε σπουδαία μπάλα και δίκαια δέχθηκε το χειροκρότημα της κατάμεστης Τούμπας!
     Μπορεί η Ντιναμό να είχε την κατοχή μπάλας με 51% τα γκολ τα είχε ο ΠΑΟΚ! Και στο ποδόσφαιρο μετράει το γκολ!
     Και τώρα περιμένει τον επόμενο αντίπαλο!
     Μπράβο ΠΑΟΚ.
     Για την ιστορία τα γκολ για τον ΠΑΟΚ πέτυχαν
ο Μπ. Ραχμάν στο 27'ο Κ. Κουλιεράκης στο 33' και στο 72', ο Μπ. Τόμας στο 42'και ο Αντ. Ζίβκοβιτς στο 88' με πέναλτυ. Το μοναδικό γκολ της ομάδας του Ζάγκρεμπ σημείωσε ο Άρ. Χότζα 49'