ΚΙΤΡΙΝΟ ΤΟ ΑΘΗΝΑΙΚΟ ΝΤΕΡΜΠΥ! Η ΑΕΚ ΝΙΚΗΣΕ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ ΜΕ 3-0!

ΔΙΚΑΙΑ Η ΑΕΚ ΝΙΚΗΣΕ 3-0 ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ!
     Το ήθελε περισσότερο.
      Κάτι που η ΑΕΚ το έδειξε από την αρχή.
      Από το ξεκίνημα του αγώνα!
      Οι παίκτες του Αλμέιδα πήγαιναν πρώτοι στη μπάλα. Έκλειναν γρήγορα τιυς χώρους. Έκλεβαν μπάλα και κάθε επίθεση μύριζε γκόλ!
     Δίκαιη λοιπόν η νίκη της ΑΕΚ
     Από την άλλη ο Παναθηναϊκός ήταν κατώτερος κάθε προσδοκίας!
     Τίποτα δεν λειτούργησε όπως είχε σχεδιάσει ο Τούρκος προπονητής Τερίμ.
      Η πράσινη ομάδα είχε απόδοση κάτω του μετρίου!
Ο ΑΓΩΝΑΣ
     Από τα πρώτα λεπτά του Αθηναϊκού ντέρμπυ και οι δυο ξεκίνησαν παίζοντας αναγνωριστικό ποδόσφαιρο! Ήταν ποιο επιθετική η ΑΕΚ, αλλά κσι ο Παναθηναϊκός έδειξε τις διαθέσεις του.
ΓΚΟΛ ΚΑΙ 1-0!
     Στο 6 λεπτό και σε οργανωμένη επίθεση η μπάλα έφθασε στον Ελίασον ο οποίος με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή την έστειλε στα δίκτυα γράφοντας το 1-0!
     Δυο λεπτά αργότερα ο Παναθηναϊκός με δυνατο του Μπαλάσιος έστειλε την μπάλα αουτ!
     Μια καλή ευκαιρία έχασε στη συνέχεια και η γηπεδούχος!
ΓΚΟΛ ΠΟΝΣΕ ΚΑΙ 2-0!
     Στο 38 λεπτό ο Πόνσε που «έκλαψε» την μπάλα από τον αμυντικό του Παναθηναϊκού τον Καιντιν  προχώρησε και μόνος προ του τερματοφύλακα των πράσινων τον πλάσαρε έξυπνα και έκανε το 2-0! Ήταν ένα ολέθριο λάθος του Καιντίν με αποτέλεσμα η ομάδα του Παναθηναϊκού να δεχθεί ένα γκολ!
ΠΟΝΣΕ ΚΑΙ 3-0!
     Ήταν το 69 λεπτό κσι δημιουργήθηκε στην εστία του Παναθηναϊκού…αναταραχή, την οποία και εκμεταλλεύτηκε ο Ελίανσον σημειώνοντας το 3-0!
     Προηγουμένως σε δυο περιπτώσεις υης ΑΕΚ η μπάλα κτύπησε στο δοκάρι του Παναθηναϊκού!
     Να πούμε ακόμη πως στο δεύτερο ημίχρονο ο Τερίμ ρίσκαρε αλλά οι αλλαγές δεν του βγήκαν!