ΠΡΟΒΑ ΤΕΛΙΚΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΜΕ ΝΙΚΗΤΗ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ!

Δευτέρα 08 Απριλίου 2024

ΠΡΟΒΑ…ΤΖΕΝΕΡΑΛ
ΜΕ ΝΙΚΗΤΗ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ ΜΕ 0-2!

Δίκαιη η επικράτηση του Παναθηναϊκού επι του Άρη μέσα  στο «Κλεάνθης Βικελλίδης»!
     Στην περιοχή του Χαριλάου ο Άρης και ο Παναθηναϊκός μπορεί να έπαιζαν για τα πλέι οφ (τέταρτη αγωνιστική) έκαναν όμως πρόβα Τζένεραλ για τον μεταξύ τους τελικό αγώνα του Κύπελλου Ελλάδος.
      Και οι δυο ομάδες στο πρώτο ημιχρόνου προσπάθησαν να μη δαχθούν γκολ πρόσεξαν την άμυνα τους και επιχείρησαν με αντεπιθέσεις να απειλησουν την αντίπαλη εστία.
       Έτσι, με τούτα και με κείνα το πρώτο ημίχρονο έληξε ισόπαλο χωρίς γκολ. Όλα μηδέν!
       Πάντως να πούμε πως σημειώθηκαν επεισόδια που ευτυχώς έληξαν με την παρέμβαση των ποιο ψύχραιμων
       Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός που δεν είχε καιρό για χάσιμο ανέλαβε την πρωτοβουλία των κινήσεων και στο 62 λεπτό ο Αντ. Σπόραρ πέτυχε ένα ωραίο γκολ.
        Και ενώ όλα έδειχναν πως το παιχνίδι θα έληγε 0-1 σε αντεπίθεση του Παναθηναϊκού ο Μπράμπετς στο 90+2' έκανε το ´0-2 με αυτογκόλ που ήταν κσι τελικό αποτέλεσμα.