ΟΙ ΔΥΟ ΔΙΚΕΦΑΛΟΙ ΔΕΝ ΠΕΤΑΞΑΝ ΨΗΛΑ! ΕΜΕΙΝΑΝ ΣΤΟ…ΙΣΟΓΕΙΟ!

Δευτέρα 08 Απριλίου 2024

ΟΙ ΔΥΟ ΔΙΚΕΦΑΛΟΙ ΑΕΤΟΙ ΕΝΕΙΝΑΝ
ΣΤΟ 2-2 ΠΟΥ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ τ πρώτα λεπτά των δυο Δικεφάλων ο ΠΑΟΚ πάτησε πολλές φορές την περιοχή της ΑΕΚ η οποία όμως άνοιξε το σκορ στο  μα γκολ που πέτυχε ο .
     Οι παίκτες και ολόκληρος ο πάγκος του ΠΑΟΚ διαμαρτυρήθηκαν γιατί είχε προηγηθεί φάουλ (κοντρόλ με το χέρι!) του  αλλά ο Γερμανός ρέφερι και ο συνάδελφος στο VAR έδωσαν εντολή και το γκολ μέτρησε  κανονικά!
      Με το γκολ αυτό έληξε και το πρώτο ημίχρονο! Η κατάσταση δεν άλλαξε και στο δεύτερο ημίχρονο. Μάλιστα στο 49 σημείωσε και ένα δεύτερο γκολ.
       Από το σημείο αυτό και μετά ο ΠΑΟΚ ανέλαβε την πρωτοβουλία και στα τελευταία λεπτά κατάφερε να πάρει την ισοπαλία 2-2 με ανατροπή!
       Έτσι το 2-2 ήταν δίκαιο.
        Για την ιστορία να πούμε πως για την ΑΕΚ τα γκολ πέτυχαν ο Γκατσίνοβιτς στο 30 Ν. Αμραμπάτ 49 λεπτό.