ΝΙΚΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

ΟΤΑΝ ΤΟ «ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΗΣ»
ΓΙΝΕΤΑΙ «ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ» ΤΟΤΕ
Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΤΟΝ ΟΦΗ ΜΕ 3-1!
     Ο Ολυμπιακός πέρασε εύκολα και απο την δύσκολη έδρα του Γεντί Κουλέ οπου το «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης» κερδίζοντας και τον ΟΦΗ με 3-1.
     Στα πρώτα 15 λεπτά ο Ολυμπιακός έδειξε την δυνατότητα του στο χειρισμό της μπάλας. Παρολα αυτά ο ΟΦΗ προηγήθηκε στο σκορ.
     Στο 16 λάθος του Λόπες, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, δεν μπόρεσε να απομακρύνει την μπάλας και δόθηκε έτσι η ευκαιρία στο Διαμαντή με δυνατό σουτ να την στείλει στα δίκτυα του Βατσλικ για το 1-0.
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 1-1
     Ήταν το 24 λεπτό και από τα δεξιά ο Εμβιλά έκανε σέντρα και ο ο Σισέ με ωραία κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίκτυα του Επασί κάνοντας το 1-1!
     Από το σημείο αυτό και μετά μέχρι και το τέλος του ημιχρόνου το 1-1 παρέμεινε παρά τις προσπάθειες των παικτών του Ολυμπιακού που έφθασαν πολλές φορές κοντά στο γκολ.
     Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε με τον Ολυμπιακό να αναλαμβάνει την υπεροχή. Έτσι στο 49 έγινε η ανατροπή.
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 1-2
     Στο 49 λεπτό ο Εμβιλά έκανε σέντρα πάσα και από κοντά ο Σισέ και πάλι νε πλασαριστό σουτ έκανε το 1-2 ανατρέποντας το 1-0!
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 1-3
     Ο Πορτογάλος άσος του Ολυμπιακού Λόπες με δυνατό συρτό σουτ μέσα απο την περιοχή έγραψε το ΟΦΗ - Ολυμπιακός 1-3
ΟΛΑ ΧΑΝΟΝΤΑΙ!
      Ήταν το 72 λεπτό και ύστερα από τρεις προσπάθειες των παικτών του Ολυμπιακού το τελευταίο σουτ έκανε ο Σισέ αλλά η μπάλα δεν του έκανε το χατήρι και κτύπησε στο δοκάρι του Επασί και πέρασε αουτ!
     Και στη συνέχεια ο Ολυμπιακός ειχε κατοχή μπάλας αλλα το 1-3 υπερ του παρέμεινε μέχρι και το τέλος του αγώνα.
     Δίκαιη και πολύ σπουδαία νίκη για την συνέχεια του πρωταθλήματος.
     Ο διαιτητής Διαμαντόπουλος που δεν αντιμετώπισε δυσκολίες, ηταν σωστός και κοντά στις φάσεις.
     Ο Πορτογάλος προπονητής Πέδρο Μάρτινς παρέταξε τον Ολυμπιακό στον αγώνα με τον ΟΦΗ στο Ηράκλειο με κάποιες αλλαγές αφού το πλούσιο ρόστερ που έχει, του το επιτρέπει.