ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ ΜΕ ΑΝΑΤΡΟΠΗ Ο ΠΑΟΚ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΕ ΤΗΣ ΛΑΜΙΑΣ 3-1!

Πέμπτη 04 Απριλίου 2024

ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ ΟΛΑ ΗΡΘΑΝ…ΟΜΑΛΑ!
ΚΑΙ Ο ΠΑΟΚ ΝΙΚΗΣΕ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ ΜΕ 3-1!

Ο ΠΑΟΚ που ξεκούρασε πολλούς βασικούς παίκτες του, αν και αιφνιδιάστηκε από την Λαμία, κατάφερε να ανατρέψει το σκορ και τελικά να νικήσει με 3-1!
     Η Λαμία κατάφερε να αιφνιδιάσει τον καλύτερο της ΠΑΟΚ και να προηγηθεί στο σκορ, με γκολ που σημείωσε ο Ρ. Μαρτίνες στο 7 λεπτό!
     Ο ΠΑΟΚ που δεν κατάλαβε τι έγινε ανέλαβε την πρωτοβουλία των κινήσεων και είχε κατοχή μπάλας κοντά στο 80%, για την ακρίβεια ήταν στο 76%! Μάλιστα ο δικέφαλος της Θεσσαλονίκης έφθασε αρκετές φορές κοντά στο γκολ χωρίς όμως επιτυχία!
     Οι προσπάθειες των ΠΑΟΚτζήδων καρποφόρησαν στο 45+1, όταν ο Γ. Μιχαηλίδης με έξυπνο τρόπο έστειλε την μπάλα στα δίκτυα της εστίας της Λαμίας ισοφαρίζοντας σε 1-1!
     Ο μονόλογος του ΠΑΟΚ στο δεύτερο ημίχρονο είχε ως αποτέλεσμα ο δικέφαλος της Θεσσαλονίκης να κλείσει την Λαμία στα καρέ της και να την σφυροκοπά ανηλεώς!
     Έτσι στο 70 λεπτό ο Σβαμπ με ωραία προσπάθεια πέτυχε ένα καταπληκτικό γκολ (2-1) κάνοντας την πλήρη ανατροπή!
     Δυο λεπτά πριν από το 90 ο ΠΑΟΚ κέρδισε πέναλτυ που κτύπησε ο Σβαμπ κάνοντας έτσι το 3-1 που ήταν τελικό αποτέλεσμα!